czerwiec 18 2020 0Comment
Oleje do maszyn rolniczych

Oleje do maszyn rolniczych – rodzaje

By specjalistyczne maszyny rolnicze wykorzystywane na gospodarstwach działały sprawnie i bezawaryjnie, muszą być obsługiwane i traktowane we właściwy sposób. Jedną z metod utrzymywania ich w dobrym stanie jest dobór odpowiedniego oleju smarnego.

Jak dobrać olej do sprzętu rolniczego

Maszyny rolnicze – szczególnie te nowoczesne i o bardziej złożonych mechanizmach – wymagają stosowania właściwie dobranego środka smarnego. Odpowiedni olej silnikowy, przekładniowy czy hydrauliczny to kluczowy element i zarazem gwarancja prawidłowego funkcjonowania mechanizmu. Dotyczy to szczególnie wysokoobciążonego sprzętu rolniczego, który wykorzystywany jest do wielogodzinnej pracy – nierzadko w niesprzyjających warunkach – a w okresie zimowym stoi bezczynnie, wystawiony na działanie niskiej temperatury i korozji.

Oferowane przez naszą firmę oleje do maszyn rolniczych spełniają wymogi i normy wielu uznanych producentów. Nasza oferta obejmuje następujące rodzaje specjalistycznych olejów:

  • Olej STOU – uniwersalny olej na bazie mineralnej, który może być wykorzystywany w charakterze oleju silnikowego, a także w przekładniach i układach hydraulicznych – w tych ostatnich zarówno w układach sterujących, jak i siłowych. Możliwy do stosowania bez względu na porę roku i warunki pogodowe.
  • Olej UTTO – uniwersalny wielosezonowy olej dedykowany nowoczesnym maszynom rolniczym. Może być wykorzystywany do przekładni i układów hydraulicznych. Doskonale sprawdzi się w tych maszynach, w których do smarowania układu hydraulicznego, przekładni ręcznej i tzw. mokrych hamulców wykorzystywany jest ten sam układ olejowy.
  • TRANSOL CLP/SP – wykorzystywany do smarowania wysokoobciążonych mechanicznych przekładni maszyn rolniczych. Cechuje się działaniem antykorozyjnym zarówno wobec żelaza, jak i metali nieżelaznych, a także wysokim poziomem stabilności termooksydacyjnej. Zalecany szczególnie w przypadku przekładni wymagających substancji smarnych o podwyższonej wytrzymałości na obciążenie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą olejów smarnych do maszyn rolniczych.